Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) Araç Kiralama

Kayseri Erkilet Havalimanı

1998 yılından beri hizmet veren Kayseri Havalimanı küçük ve sakin bir havalimanı olup, şehir merkezine beş kilometre uzaklıktadır. Özellikle Kapadokya gezilerinde Nevşehir Havalimanı'na alternatif olarak tercih edilen terminal, Nevşehir'e 85 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İç Anadolu bölgemizde yer alan Kayseri, Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. İpek Yolu üzerinde olması nedeniyle ticari ve sosyal faaliyetlerin geliştiği bu güzel ilimize en güvenli rent a car platformu olan Kiralacar'dan araç kiralama yaparak sorunsuz bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Havalimanı araç kiralama hizmetleri arasında en uygun kiralık araç seçeneklerini sunan kiralacar.com'u mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Havalimanı Hizmetleri

Havalimanında bulunan cafe, restoran, büfe, lounge, bebek bakım odası ve sağlık ünitesinde ihtiyaçlarınızı giderebilir, uçak firmalarının ofislerinde gerekli işlemlerinizi halledebilirsiniz. Yaklaşık 500 araç kapasiteli bir otoparka sahip olan havalimanından şehiriçine ulaşım için Kiralacar ile avantajlı araç kiralama seçeneğiyle birlikte belediye otobüsleri, özel otobüsler ve taksi seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Kayseri'de Gezilecek Yerler

Önemli bir tarihi mirasın içinde olduğunuzu Cumhuriyet Meydanı'nda hissetmeye başlayacaksınız. Şehrin kalesi, saat kulesi, Mimar Sinan'ın eseri Kurşunlu Camii, Bürüngüz Camii, Zeynel Abidin Türbesi tepesindeki piramit şekliyle ilginizi çekecek ve kesme taştan yapılmış olan Alaca Kümbet, Ağırnas ve Ali Dağı Yeraltı Şehirleri, Hunat Hatun Camii ve Külliyesi, eskiden şifa arayanların da geldiği Gevher Nesibe Hatun Medresesi, Meryem Ana Kilisesi, Kapalıçarşı, Kazancılar Çarşısı, peri bacaları olan Soğanlı Vadisi ve kendinizi yüzyıllar öncesine yolculuğa çıkmış gibi hissedeceğiniz Talas şehir rotanızda olması gereken yerler. Eğer müze gezmeyi seviyorsanız, birçok medeniyede ev sahipliği yapan şehrin tarihi eserlerini incelemek için arkeoloji müzesi başta olmak üzere, Güpgüpoğlu Konağı Etnoğrafya Müzesi, Sultansazlığı Kuş Müzesi, Atatürk Evi, Ahi Evran Sanatkârlar Müzesi, Milli Mücadele Müzesi, Kadir Has Kent ve Mimar Sinan Müzesi, Kayseri Kalesi Arkeoloji Müzesi ve Selçuklu Uygarlığı Müzesi güzel vakit geçirebileceğiniz müzelerden bazıları. Yürüyüş için Kıranardı Kent Ormanı'nı tercih edebilirsiniz. Yazın gidiyorsanız Kapuzbaşı Şelaleleri'nde harika fotoğraflar çekebilirsiniz. 300'e yakın kuş türünün tespit edildiği Sultansazlığı'nı da görmeden dönmemelisiniz. Kayseri'den ilginç bir anıyla dönmek istiyorsanız yeraltında üretim yapılan bezirhaneleri ziyaret edebilirsiniz. Taş ve ahşap işleme konusunda oldukça önemli bir noktada olan Kayseri'de çok güzel oyma hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Şehrin neresine giderseniz gidin toz karı ile ünlü ve ülkemizin en büyük dağlarından biri olan Erciyes Dağı'nın muhteşem güzelliğini göreceksiniz. Kış aylarında tatil için pistleriyle doğa severlerden tam not alan Erciyes Kayak Merkezi'ne mutlaka gitmelisiniz. Mantısı, sucuğu, çemeni ve pastırmasıyla hem gözünüze hem midenize bayram ettireceğiniz yöresel lezzetlerini de mutlaka denemelisiniz. Kayseri'nin popüler merkezlerini gezmek için araç kiralama fiyatlarında en uygun kampanyaları sunan Kiralacar ile bir dakikada online olarak kiralanabilmektedir. En uygun fiyatlı kiralık araç seçenekleriyle hızlı, kolay ve güvenli araç kiralama için kiralacar.com yanınızda! İstediğiniz zaman istediğiniz yerde mobil uygulamamız ve web sitemiz üzerinden araç kiralayabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı (ASR) Araç Kiralama