İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul Havalimanı

Uluslararası havalimanlarından biri olan İstanbul Havalimanı, Avrupa Yakası’nda yer almaktadır. 29 Ekim 2018 tarihinde açılan havalimanı, iç ve dış hatlar bakımından bölgenin en yoğun havalimanı olma özelliğine sahiptir. Ayrıca İstanbul Yeni Havalimanı olarak bilinen ve aynı anda 55 bin kişiye hizmet veren bu alanın 9000 güvenlik kamerasıyla takip edildiği bilinmektedir. Fiber hat uzunluğu 1700 km olmakla beraber 500 uçak kapasitesiyle saatte onlarca uçağın iniş ve kalkış yaptığı havalimanından araç kiralama seçeneklerini kullanarak İstanbul’un her semtini ziyaret edebilirsiniz. Yılda 200 milyona yakın misafiri ağırlaması beklenen yeni havalimanında birçok mağaza, cafe, kuaför, eczane ve banka ofisi bulunmaktadır. Haliyle yerli ve yabancı turistler buradan dilediği şekilde yararlanabilmektedir. Elbette havalimanı araç kiralama yapmak isteyenler de onlarca alternatifi bir arada değerlendirebilir. Bu noktada Kiralacar platformu üzerinden rezervasyon yaptırabilir ve havalimanına iniş gerçekleştirdikten sonra daha huzurlu bir şekilde seyahatlerinize devam edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama Seçenekleri

İstanbul 3. Havalimanı’ndan araba kiralama hizmetlerinden faydalanmak isteyenlerin yapması gereken ilk şey, Kiralacar platformu üzerinden rezervasyon yapmaktır. Teslim alma ve teslim etme noktasını seçerek dilediğiniz her aracı bütçenize uygun olarak alabileceğiniz ve sınırsız kilometre seçeneklerinden de yararlanabileceğiniz firmaların tamamı, sitemizde paylaşılmıştır. Özellikle de havalimanına indikten sonra birçok araç kiralama firmasıyla karşılaşacağınız için önceden rezervasyon yapmanız çok daha mantıklıdır. Bütçenize uygun araçların kategorize edildiği Kiralacar platformunda ilk olarak tarih ve lokasyon seçimi yapmanız gerekiyor. Daha sonra size en uygun aracı bulabilir ve rezervasyon formunu doldurabilirsiniz. Ödeme noktasında ise online işlemlerden faydalanarak havalimanı araba kiralama konusundaki işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Platformumuzda ayrıca iş ortaklarımızı inceleyebilir ve araç seçimi yapabilirsiniz. 3. Havalimanı, dünyanın en yoğun havalimanları arasındadır. Durum böyle olunca yerli ve yabancı turistler daha rahat bir ulaşım seçeneği olan araba kiralamanın tüm avantajlarından yararlanabilmektedir. Bizler de bu noktada havalimanında yer alan tüm iş ortaklarımızın sunduğu hizmetleri tek bir platformda sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Genelde ucuz fiyatlı araç kiralama hizmeti almak isteyenler Kiralacar üzerinden istediği fiyatta araç kiralayabilmektedir. Ekonomik modellerin yanı sıra lüks araçların da yer aldığı Kiralacar platformunda kısa sürede rezervasyon işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Her geçen gün artan oto kiralama firmaları aslında 3. havalimanındaki yerini almaktadır. Haliyle bu hizmetlerden faydalanmak isteyenler de uygun fiyatlı araba kiralama seçeneklerinin sunulduğu platformlara ulaşmaktadır. Bizler ihtiyacınız olan her yerde talep ettiğiniz tarih aralığında sadece bütçenize uygun bir şekilde araçları karşılaştırma imkanı sunmaktadır. Öte yandan güvenilir kiralama seçenekleri sayesinde kurumsal ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmalardan hizmet almanızı garanti ediyor ve dilediğiniz her modeli Kiralacar üzerinden incelemenizi sağlıyoruz. Bu nedenle 3. havalimanına geldikten sonra veya gelmeden önce Kiralacar platformuna giriş yaparak rezervasyon işlemlerini tamamlamanızı öneriyoruz. Bütçenize uygun araçların yer aldığı bu platformda firmaların düzenlediği kampanyaları da görüntüleyebilirsiniz. Bu sayede çok daha bütçeli oto kiralama hizmetlerinden anında yararlanmaya başlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Hakkında Bilgiler

500 uçak kapasitesine sahip İstanbul Havalimanı, farklı 250 havayolu firmasına hizmet sunmaktadır. Buna ek olarak her piste saatte 19 uçak iniş ve kalkış gerçekleştirebilmektedir. Yıllık 150 ile 200 milyon arasında misafir ağırlayacağı tahmin edilen yeni havalimanında 70 bin aracı muhafaza eden açık ve kapalı otopark bulunmaktadır. Ayrıca bu otoparklarda toplam 9 bin adet akıllı kamera yer almaktadır. Plaka tanıma sistemiyle de donatılan yeni havalimanında döşenmiş olan fiber hat uzunluğu 1700 kilometredir. Buna ek olarak oto kiralama konusunda hizmet alabileceğiniz onlarca firma bulunmaktadır. 3. Havalimanının gelen yolcu katında 12 bin 998 metrekarelik mağaza alanı inşa edilmiştir. Giden yolcu katında ise bu rakam 39 bin 812 metrekareye ulaşmıştır. Genelde bu alanda havalimanı oto kiralama hizmeti sunan firmalar yer almaktadır. Ayrıca turizm acentaları ile beraber birbirinden farklı iş yerleri de hizmet sunmaya devam etmektedir.

İstanbul Havalimanı Hizmet Kapasitesi

Yeni havalimanında 3 adet veri merkeziyle beraber 467 adet sunucu, 102 adet entegre sistemi ve 780 adet telekomünikasyon odası yer almaktadır. Buna ek olarak aynı anda 55 bin kişiye hizmet sunan 3. havalimanında 3267 adet uçuş bilgi ekranı, 3257 adet kartlı geçiş noktası, 9000 güvenlik kamerası ve 4549 adet bilgisayar bulunmaktadır. Data alanı 20 milyon GB olan havalimanının adeta küçük bir şehir olduğu da söylenebilir. Bu özellikleri sayesinde pek çok ülkenin data alanında daha büyük ölçeğe ulaşan İstanbul Havalimanı, günde milyonlarca kişiyi misafir etmeyi sürdürmektedir.

İstanbul Havalimanı Ulaşım ve Kiralama

Yeni havalimanına şu an için metro ile ulaşım yapılamamaktadır. Ancak taksi ya da otobüs ile rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Öte yandan Rent a Car firmaları sayesinde ya da kişisel aracınızla da bölgeye ulaşım şansınız bulunmaktadır. 3. havalimanına toplu ulaşım konusunda İETT otobüsleri Halkalı, Mahmutbey, Mecidiyeköy ve Atatürk Havalimanı güzergahından 498 farklı sefer düzenlemektedir. Ayrıca Avrupa ve Anadolu Yakası’ndaki İETT duraklarından da seferler düzenlenmektedir. Havalimanı Rent a Car firmaları genelde iniş yapan yolcuların ilk tercihi arasındadır. Çünkü havalimanına iniş yapan yolcuların genelde Taksim’e doğru hareket ettiği bilinmektedir. Buna ek olarak farklı bir bölgeye gitmek isteyenler sadece İETT ve HAVAİST ulaşım seçeneklerini kullanamayabilir. Çünkü bu hizmetler sadece belirli duraklara ulaşım konusunda çalışma yapmaktadır. Oysa ucuz araç kiralama hizmeti alarak dilediğiniz her semte çok daha rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Elbette seçim yapacağınız aracın manuel ya da otomatik olması veya benzinli ya da dizel olması gibi faktörler de yakıttan tasarruf etmenize ve daha uzun seyahatler gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama